Mega Pokémon

Mega Evolution transformatie promo artworkPokémon X & Y introduceren een volledig nieuwe manier van evolueren: Mega Evolution. Door middel van een speciaal voorwerp genaamd een Mega Stone kunnen bepaalde Pokémon, die niet meer normaal kunnen evolueren, tijdens gevechten transformeren in een nog krachtigere Mega Pokémon.

Mega Evolution gevecht promo artworkMega Evolution is alleen mogelijk voor specifieke Pokémon. Om te kunnen transformeren moet de Pokémon een Mega Stone vasthouden die speciaal voor die Pokémon is. Zo werkt Lucarionite alleen voor Lucario. Iedere Pokémon die Mega Evolution kan ondergaan, heeft zijn eigen soort Mega Stone. Naast het vasthouden van een Mega Stone hebben sommige Pokémon ook andere voorwaarden. Mega-transformaties activeren automatisch zodra de Pokémon uitgezonden wordt in een gevecht. Bij Mega Evolution veranderen niet alleen de stats, maar de Pokémon kan zelfs nieuwe types en een nieuwe Ability krijgen! Na het gevecht verandert de Pokémon weer terug.

Hieronder staat een overzicht van alle Mega Pokémon die momenteel bekend zijn, en hoe je ze verkrijgt. Tip: klik op een afbeelding om een grotere versie te bekijken!

Mega PokémonKenmerkenLocatie Mega Stone
Mega Venusaur artworkMega Venusaur
Type:
Ability: Thick Fat
Hogere Defense en Sp. Def. Verlaagde damage van Fire- en Ice-type aanvallen.
Krijg van Prof. Sycamore als je Bulbasaur als starter kiest (Venusaurite)
Mega Charizard X artworkMega Charizard X
Type:
Ability: Tough Claws
Hogere Attack. Aanvallen die contact maken, zoals Dragon Tail, doen extra damage.
Krijg van Prof. Sycamore als je Charmander als starter kiest - X only (Charizardite X)
Mega Charizard Y artworkMega Charizard Y
Type:
Ability: Drought
Hogere Sp. Atk. Veroorzaakt (opnieuw) sterk zonlicht.
Krijg van Prof. Sycamore als je Charmander als starter kiest - Y only (Charizardite Y)
Mega Blastoise artworkMega Blastoise
Type:
Ability: Mega Launcher
Puls-aanvallen als Dark Pulse en Water Pulse doen extra damage.
Krijg van Prof. Sycamore als je Squirtle als starter kiest {Blastoisinite)
Mega AlakazamMega Alakazam
Type:
Ability: Trace
Hogere Sp. Atk en Speed. Kopieert de Ability van de tegenstander.
Vind in Reflecting Cave derde verdieping - postgame (Alakazite)
Mega Gengar
Type:
Ability: Shadow Tag
Hogere Sp. Atk. Vijanden kunnen niet ontsnappen.
Krijg van een vrouw in Laverre City (Gengarite)
Mega Kangaskhan
Type:
Ability: Parental Bond
Alle aanvallen raken twee keer.
Vinden in Glittering Cave - postgame (Kangaskhanite)
Mega PinsirMega Pinsir
Type:
Ability: Aerilate
Hogere Attack en Speed. Alle Normal-type aanvallen worden Flying-type.
Santalune Forest - postgame - X only (Pinsirite)
Mega Gyarados
Type:
Ability: Mold Breaker
Hogere Attack, Defense en Sp. Def. Negeert alle Abilities die de aanvallen van deze Pokémon kunnen beïnvloeden.
Couriway Town - postgame (Gyaradosite)
Mega AerodactylMega Aerodactyl
Type:
Ability: Tough Claws
Hogere Attack en Speed. Aanvallen die contact maken, zoals Dragon Tail, doen extra damage.
Krijg in Ambrette Town (Aerodactylite)
Mega Mewtwo X artworkMega Mewtwo X
Type:
Ability: Steadfast
Hogere Attack. Speed stijgt bij flinch.
Na vangen van Mewtwo in Pokémon Village Unknown Dungeon - X only (Mewtwonite X)
Mega Mewtwo Y artworkMega Mewtwo Y
Type:
Ability: Insomnia
Hogere Sp. Atk. Kan niet in slaap vallen.
Na vangen van Mewtwo in Pokémon Village Unknown Dungeon - Y only (Mewtwonite Y)
Mega Ampharos artworkMega Ampharos
Type:
Ability: Mold Breaker
Negeert alle Abilities die de aanvallen van deze Pokémon kunnen beïnvloeden.
Krijg in Azure Bay (Ampharosite)
Mega ScizorMega Scizor
Type:
Ability: Technician
Hogere Defense en Sp. Def. Zwakkere aanvallen worden 50% sterker.
Frozen Cavern - postgame (Scizorite)
Mega HeracrossMega Heracross
Type:
Ability: Skill Link
Zeer hoge Attack. Aanvallen die meerdere keren raken, zoals Bullet Seed, raken altijd vijf keer.
Santalune Forest - postgame - Y only (Heracronite)
Mega HoundoomMega Houndoom
Type:
Ability: Solar Power
Hogere Sp. Atk en Speed. Sterk zonlicht verhoogt Sp. Atk nog verder.
Route 16 - postgame - Y only (Houndoominite)
Mega Tyranitar artworkMega Tyranitar
Type:
Ability: Sand Stream
Hogere Attack en Defense. Veroorzaakt (opnieuw) een zandstorm.
Cyllage Gym - postgame - X only (Tyranitarite)
Mega Blaziken artworkMega Blaziken
Type:
Ability: Speed Boost
Hogere Attack. Speed stijgt iedere beurt.
Wi-Fi Event Torchic (Blazikenite)
Mega GardevoirMega Gardevoir
Type:
Ability: Pixilate
Hogere Sp. Atk. Alle Normal-type aanvallen worden Fairy-type.
Held item van geruilde Ralts - Lumiose City Southern Boulevard Café (Gardevoirite)
Mega Mawile artworkMega Mawile
Type:
Ability: Huge Power
Hogere Defense en Sp. Def. Heeft dubbele Attack.
Shabboneau Castle - postgame (Mawilite)
Mega Aggron artworkMega Aggron
Type:
Ability: Filter
Hogere Defense. Krijgt minder schade van supereffectieve aanvallen.
Cyllage Gym - postgame - Y only (Aggronite)
Mega MedichamMega Medicham
Type:
Ability: Pure Power
Hogere Attack die tevens verdubbeld wordt.
Laverre City - postgame (Medichanite)
Mega ManectricMega Manectric
Type:
Ability: Intimidate
Verschillende stats hoger. Verlaagt de Attack van de tegenstanders.
Route 16 - postgame - Y only (Manectite)
Mega BanetteMega Banette
Type:
Ability: Prankster
Hogere Attack. Status-aanvallen krijgen prioriteit.
Cave of Emptiness - postgame (Banettite)
Mega Absol artworkMega Absol
Type:
Ability: Magic Bounce
Hogere Attack en Speed. Speciale effecten van aanvallen worden teruggekaatst naar de tegenstander.
Krijg in Kiloude City - postgame (Absolite)
Mega Garchomp artworkMega Garchomp
Type:
Ability: Sand Force
Hogere Attack en Sp. Atk, lagere Speed. Sterkere Rock-, Ground- en Steel-type aanvallen gedurende een zandstorm.
Victory Road - postgame (Garchompite)
Mega Lucario artworkMega Lucario
Type:
Ability: Adaptability
Hogere Attack. Fighting/Steel-aanvallen doen meer schade.
Bij de gegeven Lucario na het gevecht met Korrina (Lucarionite)
Mega AbomasnowMega Abomasnow
Type:
Ability: Snow Warning
Lagere Speed, maar andere stats zijn hoger. Veroorzaakt (opnieuw) een hagelbui.
Krijg in Frozen Cavern (Abomasite)

Base Stats

Zoals hierboven al is vermeld gaan de base stats van Mega Pokémon omhoog. Base Stats zijn de statistieken die een Pokémon voor een bepaalde kwaliteit heeft zoals Attack en Speed. Het Base Stat Total (BST afgekort) is het totaal van alle Base Stats van één Pokémon bij elkaar opgeteld. Bij Mega Pokémon gaat het BST bijna altijd met 100 omhoog. De enige uitzondering is Alakazam, bij hem gaat het BST met 90 omhoog. Hieronder is een overzicht van de Base Stats van de normale vorm en de Mega vorm van een Pokémon.

PokémonBase Stat TotalHPAttackDefenseSp. AttackSp. DefenseSpeed
Venusaur52580828310010080
Mega Venusaur artworkMega Venusaur6258010012312212080
Charizard53478847810985100
Mega Charizard X artworkMega Charizard X6347813011113085100
Mega Charizard Y artworkMega Charizard Y6347810478159115100
Blastoise53079831008510578
Mega Blastoise artworkMega Blastoise6307910312013510578
Alakazam50055504513595120
Mega Alakazam artworkMega Alakazam59055506517595150
Gengar50060656013075110
Mega Gengar60060658017095130
Kangaskhan4901059580408090
Mega Kangaskhan59010512510060100100
Pinsir50065125100557085
Mega Pinsir artworkMega Pinsir600651551206590105
Gyarados54095125796010081
Mega Gyarados artworkMega Gyarados640951551097013081
Aerodactyl51580105656075130
Mega Aerodactyl artworkMega Aerodactyl61580135857095150
Mewtwo6801061109015490130
Mega Mewtwo X artworkMega Mewtwo X780106190100154100130
Mega Mewtwo Y artworkMega Mewtwo Y78010615070194120140
Ampharos5109075851159055
Mega Ampharos artworkMega Ampharos610909510516511045
Scizor50070130100558065
Mega Scizor artworkMega Scizor600701501406510075
Heracross5008012575409585
Mega Heracross artworkMega Heracross600801851154010575
Houndoom5007590501108095
Mega Houndoom artworkMega Houndoom60075909014090115
Tyranitar6001001341109510061
Mega Tyranitar artworkMega Tyranitar7001001641509512071
Blaziken53080120701107080
Mega Blaziken artworkMega Blaziken630801608013080100
Gardevoir51868656512511580
Mega Gardevoir artworkMega Gardevoir618688565165135100
Mawile380508585555550
Mega Mawile artworkMega Mawile48050105125559550
Aggron53070110180606050
Mega Aggron artworkMega Aggron63010140230608050
Medicham410606075607580
Mega Medicham artworkMega Medicham51060100858085100
Manectric47570756010560105
Mega Manectric artworkMega Manectric57570758013580135
Banette4556411565836365
Mega Banette artworkMega Banette5556416575938375
Absol4656513060756075
Mega Absol artworkMega Absol565651506011560115
Garchomp600108130958085102
Mega Garchomp artworkMega Garchomp7001081701151209592
Lucario52570110701157090
Mega Lucario artworkMega Lucario625701458814070112
Abomasnow494909275928560
Mega AbomasnowMega Abomasnow5949013210513210530

Print Friendly